Gondozásmentes, szép akvárium a kanapé mellé
Nem kell másik földrészre repülni, ahhoz gyönyörű, színpompás, egzotikus vízi világot láthassunk. A vízi és a trópusi természet szépségét élvezhetjük kényelmesen az otthonunkban a kanapéról szemlélve is.
Nyugalmat árasztó, természetes dekorációk
Relaxáló nézni egy akváriumot vagy terráriumot. Kutatásokkal bizonyították, hogy növények megfigyelése csökkenti a vérnyomást és a stresszt. Mindenki szeret elnyújtózni a kedvenc kanapéján a nappaliban egy hosszú nap után. Felemelő érzés, ahogy az otthoni környezetünk kisimítja az idegeinket. Érdemes ezért a nappaliba vagy az irodába harmóniát teremtő dekorációs elemeket is elhelyezni. A természet mindenkire nyugtató hatással bír, így ez nem maradhat el.
Képzeljük csak el, ahogy a vízinövények lágyan ringatóznak, a levegőztető folyamatosan adagolja az egymással kergetőző légbuborékokat, a halacskáink pedig békésen úszkálnak, vagy apró felhőket pöffentek, ahogy a homokot túrják. Színes pikkelyeiken meg-megcsillan a fény. Folyamatosan mozgásban van minden, mégis oly megnyugtató.
Természetesen egy hagyományos akvárium halakkal sok gondozást igényel, amire nincs mindenkinek ideje. Ha kényelmesebb megoldást szeretnénk, szerencsére arra is van megoldás. Ma már választhatunk biOrb akváriumokat és terráriumokat is, amiben kizárólag vizinövények kapnak helyet, így a gondozásuk minimális.
Így válasszunk akváriumot
Érdemes először kiválasztani az akvárium formáját és méretét. Ezt befolyásolhatja a rendelkezésedre álló hely is a nappaliban vagy az irodában. Legfontosabb szabály, hogy akváriumodat ne tegyük ki napsütésnek! Ezen felül pedig jó, ha a közelben van egy konnektor. Az egészen apró nano akváriumtól a több száz literesig mindenféle méretet közül választhatsz saját vízi világot.
A hagyományos gömb és téglatest formájú akváriumokon kívűl hatszögletű, vagy domború homlokfalú, ívelt profilú akváriumokkal is találkozhatsz.
A választásnál fontos szempont az is, hogy tudjuk előre, hová fogjuk elhelyezni. Az akváriumoknak stabil, szilárd alap kell, hiszen a vízmennyiséget és maga az akvárium tömegét is el kell majd bírnia a hordozó felületnek. Ha meggyőződtünk az asztal vagy polc teherbírásáról, akkor már egyszerűen választhatunk a különböző űrtartalmú akváriumok közül.
Mi kell az akváriumba?
Ahhoz, hogy az otthoni vízi világunk hosszútávon élhető és egészséges legyen, több mindenre is szükség van. Kezdők számára ijesztő lehet ennek az új vízi ökoszisztémának akváriumi kialakítása. Éppen ezért érdemes elsőre olyan akvárium szetteket választani, amelyek már tartalmazzák a szükséges hozzávalókat a biztonságos induláshoz. A teljesség igénye nélkül az akváriumon kívül ilyen a világítás, szűrők, fűtés, hőmérő és dekorációk… Egy ilyen szett megvásárlásánál nem kell félni, hogy bármi fontos kimarad a csomagból.
A természet apró darabkáját ezentúl bármikor megfigyelhetjük, amit akár a család kisebb tagjaival is élvezhetünk a kanapéról vagy az irodánkban elhelyezve egy remek semeges beszédtémát ad indulásnak a hozzánk érkező tárgyaló partnereknek. Kínáljuk őket hellyel, finom kávéval a kényelmes kanapén és biztosan nem fogják szó nélkül hagyni a különleges akváriumunkat sem!
Növény imádóknak trópusi terrárium
A trópusi növények tartása nem egyszerű feladat. Ahhoz, hogy ezek a különleges esőerdei növények életben maradjanak számos feltételt kell biztosítani nekik, mint a megfelelő fényviszonyok, páratartalom, hőmérséklet. Automatizált terráriumokkal ez azonban mégis megoldható fáradtság mentesen is!
A terrárium hagyományosan egy üvegfalú tartály mint az akvárium. A biOrb zárt rendszerű terráriumokat akár hívhatnánk smart terráriumoknak is, mert automatikusan mindenről gondoskodnak. Biztosítják, hogy a légkeringés megfelelő legyen és szabályozzák a megvilágítási időt is. Bátran választhatjuk így akár egy sötétebb helyiségbe is, ahol kevés a természetes fény.
Másik nagy előnye ezeknek a zárt rendszereknek, hogy véletlenül sem fognak szennyeződést okozni, mert akrilból készülnek. Az akril nagyon erős anyag, amit igazol, hogy a repülőgépek szélvédőjét is ebből készítik. Ugyanakkor a legátlátszóbb anyagként is számon tartják és jól hőszigetel, ami szintén nagyon hasznos tulajdonság az üzemeltetés során.
Hogyan tartsuk karban a zárt rendszerű akváriumot vagy terráriumot?
Természetesen ezek a modellek is kinyithatók, ha például vizet szeretnénk bennük cserélni vagy eljött a tisztítás ideje. A tetejükön felnyithatók és az alsó részben elhelyezett szűrők is cserélhetők. Tehát ebben a tekintetben úgyanúgy karbantarthatók mint egy hagyományos akvárium vagy terrárium, csak sokkal ritkábban lesz rá szükség és maga a takarítási folyamat is sokkal gyorsabban fog menni, ha nem szeretnénk hosszú időn át bibelődni vele.
Egy kiegészítő szervíz készletet azonban érdemes beszerezni hozzá, mielőtt a karbantartáshoz látunk. Ezzel percek alatt elvégezhető a művelet és utána újra hosszú időn át gyönyörködhetünk a mini vizi vagy trópusi világunkban!